Historie dračích lodí a pádlování na nich (Dragonboating) má tradici ve starodávné Číně. Před více než 2000 lety staří Číňané uctívali boha vod jízdou na bohatě zdobených lodích v podobě draka. Dobou se z této tradice stal sport.

V roce 1976 se uskutečnil první moderní dračí festival v Honkongu. V současné době se této disciplíně věnuje miliony sportovců na celém světě, včetně České republiky. Mezinárodní federace dračích lodí pořádá od roku 1995 oficiální mistrovství světa i mistrovství Evropy.

V České republice se na dračích lodích jezdí od roku 1998. Naši závodníci patří ke světové špičce, což dokazují tituly Evropských šampiónů jak v klubových, tak v reprezentačních posádkách. 

Číst dále

Propozice

Propozice platné pro tuto sezónu

Délka tratě: 200 a 1000 m (Liberecký drak)
Počet lodí: 2-4
Počet členů posádky: 16-20
Počet jízd: min. 3
Systém závodů a hodnocení 200 m: jedou se dvě rozjížďky. Součet časů ze dvou rozjížděk, určí základní průběžné pořadí. Posádky od posledního místa po páté místo průběžného pořadí, bojují v přímém souboji o konečné umístění v jedné jízdě. Posádky na čtvrtém a třetím místě (B finále), stejně tak posádky na druhém a prvním místě (A finále) se utkají ve dvou jízdách o konečné umístění.
Posádky jsou do rozjížděk nasazovány pořadatelem tak, aby měly čas na odpočinek.
Cena České spořitelny 1000 m: vždy dvě posádky od posledního místa k prvnímu v Libereckém drakovi, startují najednou a utkají se na vytýčené trati s třemi obrátkami. Pořadí určuje dosažený čas. 

Startovné: uvedeno u každého závodu. Obsahuje zapůjčení lodě včetně pádel, trénink před závodem, přístavní servis, min. 3 jízdy v závodu, zázemí pro posádku, profesionální měření času, včetně záznamu dojezdu v cíli, diplomy pro zúčastněné posádky, poháry pro tři nejlepší posádky, věcné ceny od partnerů závodů.

PROPOZICE PRO "ZLATÉ ROUNO"

Délka tratě: 200 m
Počet lodí:
2
Počet jízd:
minimálně 3
Počet startujících:
20 z toho minimálně 4 děvčata a maximálně 2 učitelé.
Počet jízd:
3, posádky v B a A finále 4 ( o 4 - 3 a 2 - 1 místo).
Systém závodu a hodnocení:
každá posádka jede dvě rozjížďky, pokaždé na jiné lodi a v jiné dráze. Časy se sčítají a určí pořadí do finálových jízd. Ve finálových jízdách se v jedné jízdě utkají postupně vždy dvě posádky od nejpomalejšího dosaženého součtu časů z rozjížděk. Pouze posádky v B a A finále pojedou dvě jízdy a součet časů určí pořadí na 4 a 3 místě a na 2 a 1. místě. 

Prezentace a porada kapitánů se konají v den konání závodu, hodinu před startem.

V areálu je bohatá možnost občerstvení.
Účastníci závodu dostanou bagetu a pití zdarma od společnosti Makro.

 

Přihláška

Přihláška pro aktuální sezónu

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com