Závod ve Velkém Oseku 4.6.2016

SUPER POČASÍ A PERFEKTNÍ BOJE! VÝSLEDKY NÍŽE.

Již při dopoledních trénincích bylo jasné, že nám počasí bude přát. Slavnostním zahájením, starostou obce a přinesením putovního poháru začaly závody první rozjížďkou ve 12:15 hod. Jako první se utkaly posádky ControlTech a Sokol Velký Osek. Pak následovaly další posádky. Po prvních jízdách se zdálo, že vítězem se stane jasně posádka Hasičí Velký Osek. V průběhu dne se však začalo schylovat k napínavému dění na hladině, zejména o první tři místa. Po součtu dvou jízd jasně vedla posádka Hasiči Velký Osek skoro o 3 s před Sokolem Velký Osek. Následovaly posádky: Májovci, DIRAC, ControlTech, AIS, VOsecké baby a dětská posádka DDT.
Ve čtrnáct hodin se  začaly finálové jízdy a o překvapení nebyla nouze. Dětská posádka porazila VOsecké baby o necelé 2 desetinky! Controltech porazil AIS o kousek 2s? Tyto posádky jely pouze jednu finálovou jízdu.
Boje o stupně vítězů pak teprve přinesly napínavou podívánou. Nejprve Májovci a nováček závodu posádka společnosti DIRAC si ve dvou jízdách vyměnily první místa, ale součet časů o 0,32 poslal na třetí místo posádku DIRAC. Bezvadný výsledek na první účast. Boj o první místo byl ještě napínavější. Posádka Sokol Velký Osek hned v první jízdě ukázala jak se připravit do finále a byť vyhrála o minimální rozdíl 0,02s, svoje ambice potvrdit loňské prvenství dokázala vítězstvím i v jízdě druhé o 0,18s.
Opravdu povedené závody podtrhla soutěž pro děti s názvem "CHYŤ SI BÍLÉHO TYGRA", kde ve spolupráci se spolkem Baryba děti plnily sportovní a slovní úlohy a v závěru bylo vylosováno 10 dětí z celkového počtu 68 soutěžících, které získaly dárky od parnerských společností, kde asi nejvíce potěšila ZOO Liberec, která pro prvních pět dala zdarma lístky do ZOO. Cenu diváků po sečtení hlasů o 12 vyhrála dětská posádka DDT. Každá posádka si pak odnesla skleňenou upomínku od místní společnosti ARTCRYSTAL Bohemia.

Děkujeme všem posádkám za sportovní nasazení, partnerům akce zá dárky do soutěží, obci Velký Osek za bezvadnou podporu a všem z restaurace Motelu.

TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ NA IX. ROČNÍKU PŘÍŠTÍ ROK, NEBO UŽ NA PODZIM PŘI BĚŽECKÉM "ELEVEN VELKOOSEKÁ PODZIMNÍ 12" OPĚT ZDE V MOTELU. více zde.